TOP-1.1.3-15-BS1-2016-00041 plakát
Nyomtatás E-mail

VII. disznótoros nap

Községünkben immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre a Gádorosi Nemzetközi Disznótoros Nap.

Az évek folyamán egyre népszerűbb lett rendezvényünk. Az idei évben is sok csapat fog versenyezni, megmutatni az érdeklődőknek ügyességüket és tudásukat természetesen szem előtt tartva hagyományainkat. Érkeznek csapatok a környező településekről, Magyarország más tájairól, sőt mondhatni hogy az egész Kárpát-medence képviselteti magát, mert jönnek hozzánk Székelyföldről, Muravidékről, Szlovéniából és Szlovákiából is. A résztvevők igyekeznek megmutatni az általuk képviselt térség népviseletét és a disznótorral kapcsolatos népszokásait.

Településünk apraja-nagyja aktívan részt vesz a napi programban, községünk nyugdíjasai hagyományos süteményekkel - túrós buktával, túrós lepénnyel, szilvalekváros barátfülével, hájas buktával és tepertős pogácsával - várják az ide látogatókat.

Március 7-én, reggel hat órakor kezdődik a rendezvény, amikor az induló csapatok felvonulnak, elfogyasztják a "gádorosi körmös pálinkát" és kezdődik a verseny. Az eredményhirdetést megelőzi az erdélyi torjai testvértelepülésünk műsora és népi tánca.

A zsűri elnöke, immár negyedik alkalommal Benke László olimpiai bajnok mesterszakács.

 

A részletes versenykiírás, egyéb információ a rendezvények, események menüpont alatt található.

 
..schwarzwald.de.. Er dann entfernt Scio, wo für eine Anzahl Jahre im allgemeinen Merchandising tätig und wurde später Interesse an dem Geld-Verleihen Geschäft in dieser Stadt und war seit einiger Zeit so aktiv. für etwa vier Jahren an diesem Punkt unter der Firma Johnson Sohn leitet, wenn sie entfernt Salem und lebte dort im Ruhestand, bis, wenn in Corvallis seinen Wohnsitz nahm, wo das Datum zu seinem Tod lebte, im Dezember. Die Mutter überlebt. Große in der Tat die Veränderungen waren, die in der Zwischenzeit getan sind, http://www.schwarzwald.de/priligy-30-mg-ohne-rezept/ und in der Arbeit der Entwicklung und Verbesserung trugen sie ihre Archie Johnson wurde in Linn County aufgezogen und erzogen, die öffentlichen Schulen Scio besuchen, priligy kaufen auf rechnung und wurde priligy preis schweiz in der Folge ein Student in der Portland Geschäft College, von denen im Alter von achtzehn Jahren absolviert. Beim Start in der Geschäftswelt heraus wurde ein Angestellter in einem allgemeinen Warenhauses, mit dem tor einer Zeit sechs Jahre verbunden war. ..28.06.2017.. 11
//
Gádoros Nagyközség Hivatalos Honlapja, Powered by Joomla!; created by dlacee
//